Audiobook dla dzieci – idealny prezent pod choinkę

Czytanie książek dzieciom od najmłodszego wieku pozytywnie wpływa na ich rozwój i poprawę koncentracji, wzbudza ciekawość świata. Rodzic zacieśnia więzi ze swoim potomkiem. W obecnych czasach, kiedy opiekunowie są zabiegani, zdarza się, że wracają późno z pracy. Zmęczenie daje o sobie znać, czytanie ulubionej książeczki musi zatem poczekać. Na szczęście jest na to sposób. Możemy podziękować matce technologii, która cały czas idzie naprzód. Mowa o audiobookach dla dzieci. Czym one są i dlaczego warto podarować je maluchowi na Gwiazdkę?

Co to jest audiobook?

Audiobook to książka przełożona na słowo mówione. Treść książki czytana jest przez lektora i nagrana na nośnik CD lub DVD. Do narracji audiobooków dla dzieci często zapraszani są znani i lubiani przez najmłodszą publiczność aktorzy dubbingowi, którzy wczuwając się w przydzielone im role, doskonale odtwarzają bajkowe postaci.

Audiobooki mogą mieć formę krótkiej bajki oraz dłuższej opowieści, podzielonej na kilka rozdziałów (podobnie jak papierowa wersja).

Audiobook – prezent nie tylko dla dziecka

Audiobooki dla dzieci jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są dla młodych odbiorców. Z powodzeniem trafią jednak w serca rodziców. Dlaczego? Ponieważ czytana książka nadal spełnia swoją funkcję – dziecko może oczami wyobraźni uczestniczyć w przygodach bohaterów – a zarazem pozwala rodzicom nieco odpocząć. Dorośli bywają naprawdę zapracowani i choć audiobook nigdy nie zastąpi żywej osoby, jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż podarowanie dziecku smartfona, czy tableta.

Comments are closed.