Don Stanislao, dlaczego warto dowiedzieć się co zawiera?

Obecnie coraz więcej mówi się o aferach związanych z kościołem, a także o powiązanych osobach duchownych z półświatkiem. Don Stanislao skupia się na kardynałowi Dziwiszowi, który w oczach redaktora nie przestawia się tak pozytywnie, jak mogłoby się wydawać. Możemy jednak dowiedzieć się wielu kwestii nie tylko o samym życiu kardynała, ale także o wielu aferach, których był mniej lub więcej uczestnikiem. 

Jakie fakty przedstawione są w Don Stanislao?

don stanislao

Zarówno dokument, a także książka pozwala na dowiedzenie się, jakim człowiekiem był sam kardynał Dziwisz. W oczach wielu osób uchodził za osobę krystaliczną, jednak to właśnie Don Stanislao i opinie innych osób, które miały z nim styczność jednoznacznie pokazuje, jak niewiele empatii, a także braku reakcji na krzywdę ludzką możemy przypisać do kardynała Dziwisza. 

Dlaczego książka i reportaż Don Stanislao jest tak bardzo na czasie?

Musimy wiedzieć, że dopiero od niedawna mówi się coraz więcej o osobach duchownych w sposób taki, który rzeczywiście pozwala stwierdzić, że nie mają oni nic wspólnego ze szczerością, dobrocią, a także empatią, do której namawiają duchownych. To dlatego tak wiele mówi się o powolnym upadku wiary katolickiej, bo zbyt wielu wiernych decyduje się opuścić kościół z powodu zakłamania głów kościoła. Warto dowiedzieć się czytając Don Stanislao o rzeczach, o których nie mieliśmy pojęcia, bo przez wiele lat były ukrywane tak dokładnie, aby nie wyszły na jaw. Obecnie jednak coraz więcej osób z otoczenia osób duchownych, decyduje się mówić głośno o ich niechybnych poczynaniach. 

Comments are closed.