Ebooki czy wydania papierowe?

Czytelnicy dzielą się na zwolenników książek papierowych i ebooków. Dlatego nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na tego typu pytanie. Warto jednak wiedzieć, co cechuje każde z tych rozwiązań

Ebooki są bardziej funkcjonalne i poręczne

Jeżeli komuś zależy wyłącznie na treści, a do formy nie przywiązuje wielkiej wagi, wydanie elektroniczne będzie dla niego w sam raz. Można je otworzyć na dowolnym urządzeniu. Nie tylko na czytniku ebooków, ale też na tablecie czy smartfonie. To sprawia, że nawet całą bibliotekę da się mieć ze sobą zawsze pod ręką. Niezależnie od tego, gdzie aktualnie wyruszyło się w podróż.

Książki papierowe prezentują się atrakcyjniej

To opcja dla osób, które pragną posiadać okazały księgozbiór. Są czytelnicy, przywiązujący wielką wagę do tzw. fizycznego obcowania z książką. Ma ona swoją fakturę, zapach. Niektórzy twierdzą nawet, że duszę. Ci wolą przeważnie czytać w domowym zaciszu, ewentualnie zabrać ze sobą 1 egzemplarz w podróż.

To cały czas spore grono. Wystarczy przejechać się pociągiem lub metrem, aby się o tym przekonać. Wydaje się jednak, że zwolenników ebooków z czasem będzie przybywać. Czytanie z ekranów urządzeń elektronicznych stało się już przecież czymś bardziej naturalnym niż lektura wydań papierowych.

Więcej na temat ebooków można znaleźć na https://www.ibuk.pl/eksiazki.html.

Comments are closed.