Książki z dużymi literami – idealne rozwiązanie dla seniorów

Każdy, kto uwielbia czytać książki wie, że książka potrafi czasami wciągnąć tak bardzo, że nie sposób się od niej oderwać. Motywuje do działania, kształci, wypełniając wolny czas. Czytanie nie jest również kosztowne, gdy korzysta się z bibliotek, pożycza książki od znajomych lub otrzymuje się je w prezencie.

Osoby starsze, które dysponują dużą ilością wolnego czasu, można często spotkać w bibliotekach lub księgarniach. Szukają dobrej literatury, która zapewni im rozrywkę.

Specjalne książki dla seniorów, które ułatwiają czytanie

Dla seniorów stworzono specjalne książki z dużą czcionką i przejrzystym składem. Litery są wyraźne, duże, dzięki czemu nie męczy się wzrok. Osoby starsze mogą czytać więcej, bo czytanie dzięki dużym literom jest łatwiejsze. Wszyscy seniorzy, którzy ze względu na problemy ze wzrokiem nie mogli czytać lub czytali niewiele, dzięki książkom z dużą czcionką odkryją na nowo pasję czytania. Wśród nowości wydawniczych znajdą z pewnością coś dla siebie, odwiedzając księgarnie lub zaglądając do biblioteki.


Książki z dużą czcionką będą stanowiły też świetny prezent dla seniorów i to z różnych okazji na przykład urodzin, imienin, świąt czy Dnia Babci i Dziadka. Taki prezent sprawi im z pewnością wiele radości.

Wiele propozycji książek z dużą czcionką można znaleźć na stronie Księgarnia.PWN.pl.

Comments are closed.