„Psychofarmakologia kliniczna” – aktualne opracowanie ważkich zagadnień
„Psychofarmakologia kliniczna” pod redakcją Janusza Rybakowskiego, to, bardzo wyczekiwane, kompendium wiedzy o farmakoterapii zaburzeń psychicznych. Autorami publikacji są naukowcy i praktycy zajmujący się psychiatrią, neurobiologią, farmakologią oraz dziedzinami pokrewnymi. Książka ta prezentuje aktualną wiedzę o leczeniu farmakologicznym symptomów psychopatologicznych.
„Psychofarmakologia kliniczna” – istotna publikacja
Ukazanie się „Psychofarmakologii klinicznej” wypełniło lukę na polskim rynku wydawnictw medycznych. Jest to obszerna publikacja zawierająca niezwykle rzetelne i potrzebne informacje z dziedziny, tak ważnej dla zdrowia publicznego.
„Psychofarmakologia kliniczna” zawiera przegląd leków wykazujących działanie psychotropowe oraz prezentację farmakoterapii wybranych jednostek psychiatrycznych. Zagadnienia odnoszące się do farmakoterapii oparte są na najnowszych osiągnięciach neuronauki i zawierają m.in. wytyczne leczenia ADHD u dzieci i dorosłych oraz zaburzeń ze spektrum autyzmu. W publikacji znajdują się również omówienia zagadnień specjalnych dotyczących np. farmakogenetyki, psychofarmakoterapii osób w ciąży, czy leczenia zaburzeń psychicznych w przebiegu schorzeń somatycznych.
Do kogo adresowana jest „Psychofarmakologia kliniczna”?
Wydawnictwo skierowane jest głównie do specjalistów, w tym lekarzy psychiatrów i seksuologów oraz farmakologów i naukowców zajmujących się neurochemią lub neurobiologią. „Psychofarmakologia kliniczna” to również, wyróżniający się na tle polskich materiałów edukacyjnych, podręcznik do nauki dla osób przygotowujących się do egzaminów specjalistycznych. Publikacja adresowana jest także do psychoterapeutów, chcących osadzić swoją praktykę w interdyscyplinarnym kontekście.