Wirus gra karciana – na czym polega i gdzie ją kupić?

Wirus to gra karciana, której nazwa mogła obić się o uszy wielu osobom. Bestsellerowy tytuł stawia graczy w roli osób mających za zadanie pokonać niebezpieczne wirusy i ocalić świat przed globalną pandemią. Co sprawia, że gra wzbudza tak wielkie zainteresowanie? Oto wszystko, co należy wiedzieć przed rozpoczęciem rozgrywki w „Wirus”. 

Na czym polega gra karciana Wirus? 

Zadaniem graczy jest stworzenie ludzkiego organizmu, który następnie zobligowani są oni chronić przed tytułowym wirusem. Zainfekowanie nie jest jednak jedynym zagrożeniem, jakiemu należy stawić czoła. Podczas rozgrywki należy chronić stworzonego wcześniej człowieka przed zniszczenie oraz kradzieżą organów, jakiej dopuścić mogą się przeciwnicy. Tak, wirus gra pozwala stosować wszelkie chwyty i taktyki, które ostatecznie doprowadzić mają do zwycięstwa. To właśnie za sprawą prostych zasad oraz rozbudowanych możliwości strategicznych, oraz pozwalających na współpracę, karciana gra stała się tak popularna. Również krótki czas pojedynczej sesji sprawia, że rozgrywka jest szybka, dynamiczna i emocjonująca. Wygrywa ten, kto zdoła ocalić świat przed epidemią. 

Zalety gry Wirus

  • proste zasady
  • szybka rozgrywka 
  • kompaktowa forma pozwala zabrać grę ze sobą w każde miejsce
  • doskonały sposób na dostarczenie śmiechu i dobrej zabawy 

Ile kart jest w grze Wirus? 

W opakowaniu znajduje się 68 kart, w tym karty organów (serce, żołądek, mózg i kości), szczepionek, wirusów oraz karty specjalne mające za zadanie wprowadzić do rozgrywki nieco „efektów specjalnych”. Celem gry jest skompletowanie 4 kart przedstawiających zdrowe organy. Gracz, któremu uda się to osiągnąć, jako pierwszemu, zwycięża. Cała partia zazwyczaj mieści się w dwudziestu minutach. 

Same zaś karty, co warto podkreślić, posiadają humorystyczne kolorowe ilustracje, stanowiąc dodatkowy atut gry karcianej „Wirus”. Oprócz tego, w pudełku znajduje się instrukcja w przejrzysty sposób objaśniająca zasady rozgrywki. 

Rozgrywka i zasady gry 

Jak już wspomniano, gra firmy Trefl wyróżnia się szybkością i prostymi zrozumiałymi zasadami. Czas poznać je nieco bliżej. Reguły „Wirusa” skupiają się na zbieraniu kart pozwalających na wykonanie dwóch czynności.  Na początku, każdy z uczestników zabawy dostaje 3 karty. Gracze, mogą zagrać kartę lub ją odrzucić. W przypadku odrzucenia można to uczynić z dowolną ich liczbą. W takiej sytuacji gracz zyskuje możliwość dobrania liczby kart równowartej liczbie tych, które odrzucił. Osoba ta nie może jednak wykonać w tej samej turze żadnej akcji.

O czym należy pamiętać? 

  • Zagranie dwóch kart wirusów na dany organ skutkuje jego zniszczeniem 
  • Gracze nie mogą posiadać dwóch kart organów w takim samym kolorze 
  • Gra kończy się, kiedy któryś z uczestników rozgrywki zbierze 4 zdrowe bądź uodpornione organy

Gdzie można kupić grę Wirus? 

W każdym sklepie z zabawkami, salonie prasowym, księgarni czy sprzedaży online. Jeśli chodzi o dostępność, wirus gra karciana nie sprawia większych trudności. Wpływa na to duża jej popularność. Doskonale nadaje się zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Świetnie sprawdzi się do wspólnego grania w rodzinnym gronie czy wraz ze znajomymi. W sprzedaży znalazły się również inne edycje karcianki Trefl, w tym Wirus! 2 stanowiący dodatek do podstawowe wersji. Do wyboru oddana została także przygotowana z okazji święta zmarłych odsłona gry Wirus! Halloween. Oferowane są również pakiety zawierające wszystkie 3 odsłony, dzięki którym w pełni można doświadczyć rozgrywki i na własnej skórze przekonać się, co stoi za fenomenem najbardziej zaraźliwej gry świata. 

Comments are closed.