Dlaczego warto zdecydować się na kupowanie książek swoim dzieciom?

Zdecydowana większość rodziców wychodzi z założenia, że nie opłaca się kupować książki dla noworodka, ponieważ dziecko jeszcze nie potrafi czytać. Nie wszyscy dorośli mają bowiem świadomość jakie oddziaływanie na rozwój tak małych dzieci mają książki.

Jak książki dla noworodków stymulują rozwój dziecka?

Warto wiedzieć, że noworodek co prawda nie potrafi czytać, jednak specjalistyczne książki są w stanie bardzo pozytywnie oddziaływać na jego rozwój. Należy zdawać sobie sprawę, że kilkutygodniowe dziecko jest w stanie dostrzegać biel oraz czerń. Książeczki dla dzieci o wspomnianych kolorach będą zatem zdecydowanie najbardziej przydatne w tym okresie. Rekomendowane jest zatem rozpoczęcie zabawy od pokazywania swojemu dziecku obrazków.

Ponadto zalecane jest umieszczenie ich po prawej albo lewej stronie. Świetnym sposobem jest powolne oddalanie, a następnie przybliżanie książki dla dzieci, by maluch mógł bardzo szczegółowo zobaczyć praktycznie wszystko co jest umieszczone na danym obrazku. Rodzice powinni także nazywać widoczne przedmioty, co znacznie pomoże dziecku w przyszłości naukę mówienia.

książeczki dla dzieci

Czym sugerować się przy wyborze książki dla noworodka?

Zalecane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie w księgarni Rewolucja książeczki dla dziecka, kierować się przede wszystkim wiekiem swojej pociechy. Wystarczy bowiem bardzo dokładnie sprawdzić jakie barwy będzie widział niemowlak w danym okresie życia, a następnie dobrać właściwe egzemplarze książek.

Comments are closed.