Gra Emocje – charakterystyka

Wśród najbardziej popularnych gier planszowych dla dzieci i młodzieży można w szczególności wyróżnić taką grę jak gra Emocje. Polega ona w dużej mierze na zapoznaniu się z różnego rodzaju emocjami, a także zaakceptowaniu ich.

Charakterystyka gry

Gra Emocje (https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne/emocje-gra-planszowa) została wyprodukowana przez znanego i renomowanego producenta tego rodzaju gier planszowych, markę Kukuryku. Jak sama nazwa wskazuje, w grze można zapoznać się i skonfrontować z szeregiem różnego rodzaju emocji. Wśród nich występują takie emocje jak:
– miłość,
– radość,
– złość,
– smutek,
– gniew,
– niepokój.
Tego rodzaju gra planszowa przeznaczona jest w szczególności dla dzieci, które ukończyły siódmy rok życia. Jednak może grać w nią cała rodzina, łącznie z dorosłymi. Przeznaczona jest dla osób z obu płci. Jednocześnie może w nią grać od dwóch do czterech osób, jest to więc gra zespołowa.

Elementy gry

Gra Emocje, podobnie jak inne tego rodzaju gry planszowe, posiada szereg elementów dodatkowych, dzięki którym granie w nią jest w ogóle możliwe. Wśród nich można wymienić następujące elementy:
– sto dwanaście kart, na których znajdują się zadania,
– szesnaście tafelków, które są okrągłe,
– puzzlowa plansza,
– kostka do gry,
– cztery pionki,
– instrukcja.
Gra zawiera instrukcję w języku polskim, dzięki której będzie można poznać wszystkie zasady, jakimi należy się kierować podczas gry. Gra jest w szczególności polecana całym rodzinom, ponieważ porusza dość istotny problem emocji w codziennym życiu. Jest bardzo przydatna podczas poznawania siebie.

Comments are closed.