Historia pana Kleksa odkryta na nowo

Mimo iż historia pana Kleksa i jego słynnej Akademii jest znana chyba każdemu polskiemu czytelnikowi, warto odkryć ją na nowo i, nawet wiele lat po ukończeniu szkoły, sięgnąć po książkę pt. „Akademia Pana Kleksa”. To idealna okazja do przypomnienia sobie beztroskich lat dzieciństwa i nawiązywanych wtedy przyjaźni.

Akademia Pana Kleksa książka

Książka „Akademia Pana Kleksa” – dziecięcy bestseller, który od lat cieszy się zainteresowaniem czytelników

Lektura autorstwa Jana Brzechwy została po raz pierwszy wydana blisko 70 lat temu, jednak do dziś dnia stanowi obowiązkową pozycję w szkole i poza nią. Wiele osób z sentymentem wraca do niej nawet wiele lat po zakończeniu nauki, wspominając barwne opisy i niezwykłe przygody Adasia Niezgódki, który pod okiem wybitnego nauczyciela i opiekuna poznaje świat magii i przeżywa ciekawe przygody.
Czytając szkolną lekturę Brzechwy można na nowo przeżywać niesamowite chwile w szkole, która z pewnością nie jest nudna i zapewnia swoim podopiecznym mnóstwo wrażeń, jednocześnie ucząc wrażliwości i rozwijając wyobraźnię.

Książka, którą warto znać i do której powinno się często wracać

Książka Akademia Pana Kleksa zalicza się do tych lektur, których nie wypada nie znać. Co więcej, warto mieć ją w swojej domowej biblioteczce i wracać do niej co jakiś czas. To unikalna, ponadczasowa i ponadpokoleniowa opowieść, która mimo upływu lat nie przestaje być aktualna z uwagi na cenne wartości, jakie przekazuje, w tym m.in. docenienie roli szkoły w kształtowaniu poglądów i postępowań młodych ludzi.

Warto zadbać o to, aby w naszych domowych biblioteczkach nie zabrakło lektury, którą od lat czytają kolejne pokolenia. „Akademia Pana Kleksa” jest bowiem wyjątkową opowieścią o poszukiwaniu w życiu wartości i tolerancji dla drugiego człowieka, która pozwala stawać się lepszym. Niebagatelną rolę odgrywa w tym szkoła, która uczy i przekazuje wartości. A dzięki niezwykłym pedagogom, takim jak pan Kleks, dzieci mogą poznać i docenić piękno otaczającego nas świata i spełniać swoje marzenia.

Comments are closed.