Każdy może sięgnąć po komiksy

Pomyśleć można by było, że po komiksy sięgają głównie dzieci, ewentualnie młodzież. Jest to jednak tylko złudzenie, spowodowane bardzo obrazkową, graficzną formą wydania takiej literatury. Komiksy dedykowane są do bardzo różnych grup wiekowych i mogą dotyczyć bardzo różnorodnej tematyki.

Dla najmłodszych

Nikt nie dziwi się, że młodsze dzieci chętnie zaglądają do komiksów. Od najmłodszych lat przecież dzieci mają w swoich rękach różne książeczki z obrazkami, często nawet nie zawierające tekstu. Komiksy to dla nich często pierwszy krok w nauce czytania. Ciekawe historie, bogato ilustrowane licznymi scenkami sytuacyjnymi wręcz zachęcają by przeczytać tekst w kolejnej chmurce. Wiele komiksów dedykowana jest także dla starszych dzieci, jeśli niechętnie czytają zwykłe książki, warto by sięgały chociaż po takie pozycje.

Dla starszych

Komiksy nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Dorośli często natykają się na krótkie serie komiksów, zarówno w Internecie, jak i w gazetach. Zwykle stanowią one zabawny lub sarkastyczny komentarz do aktualnych wydarzeń. Warto jednak wiedzieć, że wydawnictwa pamiętają też o starszych czytelnikach, którzy lubią taką formę wyrazu artystycznego. Dostępne są zarówno serie komiksowe w formie gazet, jak i całe powieści graficzne. Na tej stronie można znaleźć przykłady takich komiksów.

Comments are closed.