Menu weselne a koszty

Możliwości finansowe są ograniczone i w związku z tym pojawiają się obawy dotyczące tego, ile będzie kosztować menu weselne. Nie ulega wątpliwości, że menu weselne może kosztować naprawdę dużo. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że są różne propozycje. Mówiąc wprost – wskazane jest dokładne przeanalizowanie dostępnych propozycji.

Co wpływa na koszt menu weselnego?

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, od czego zależy cena? Menu weselne i jego cena to temat, o którym wbrew pozorom można powiedzieć bardzo dużo. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę koszt symbolicznego jednego talerzyka. Określenie kosztu talerzyka to już nie jest najprostsze zadanie. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, czy wesele ma być jednodaniowe, czy może dwudaniowe. Jak się można domyślić, duże znaczenie mają też potrawy i dodatki. Gdyby zależało na konkretach, można powiedzieć, że jeden gość to (przynajmniej) około 170 zł. Oczywiście dotyczy to wesela jednodaniowego. Jeżeli wesele jest dwudaniowe, cena dość ostro szybuje w górę. W takiej sytuacji trzeba zapłacić około 260 zł.

Menu weselne a wybór sali

Koniecznie trzeba też odnieść się do wyboru sali. Niektórzy mogą się zdziwić takim stawianiem sprawy, ale prawda jest taka, że absolutnie nie ma powodów do zdziwienia. Mówiąc wprost – trzeba brać pod uwagę, że w koszty menu weselnego można wliczyć opłaty za ciasto, tort ślubny, napoje, kawę, herbatę bądź alkohol. Temat ten należy zbadać, zanim dojdzie do wyboru sali.

Jako że mowa o wyborze sali, może zdarzyć się tak, że duża liczba gości będzie skutkować upustem.

Menu weselne musi przede wszystkim smakować

Możliwości finansowe to niewątpliwy problem, ale nie można zapomnieć o tym, że jedzenie musi smakować gościom. Można powiedzieć, że jest to najważniejsze (niezależnie od tego, jak przedstawia się sytuacja finansowa). Dokładnie rzecz ujmując, koncentrowanie się wyłącznie na cenie to nie jest właściwe rozwiązanie. Konieczne jest znalezienie kompromisu między kosztem a zadowoleniem gości. Ponadto nie można zapomnieć, że mowa o najpiękniejszym dniu w życiu.

Comments are closed.