Nauka angielskiego z książek

Języków obcych można się uczyć na wiele sposobów – rozmawiając z obcokrajowcami, oglądając obcojęzyczne filmy i słuchając piosenek w innych językach lub po prostu, tradycyjnie – z książek.

Nauka angielskiego – jak zacząć?

Język angielski jest obecnie jednym z najbardziej uniwersalnych języków na świecie, a w Europie cała komunikacja międzynarodowa opiera się właśnie na nim. Z tego właśnie powodu warto nauczyć się języka angielskiego, szczególnie, że wielu pracodawców wymaga obecnie jego znajomości. Decydując się na zakup książek do nauki angielskiego warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie – inaczej języka uczy się dzieci, inaczej dorosłych. Warto też uczciwie określić swój poziom znajomości angielskiego (np. za pomocą testów dostępnych w internecie).

Książki do nauki angielskiego – jak korzystać?

W zależności od rodzaju wybranej książki możemy mieć do czynienia z podręcznikiem, ćwiczeniami lub pakietem. Wiele pozycji posiada ponadto obecnie dodatkowe materiały multimedialne na CD – nagrania, ćwiczenia, quizy. W podręcznikach znajdziemy raczej ogólne informacje, które warto wcielać w życie realizując ćwiczenia w specjalnie przygotowanych do tego celu zeszytach ćwiczeń.

Książka czy internet?

Wiele osób rozważając samodzielną naukę angielskiego decyduje się na prace z aplikacjami w telefonie lub stronami internetowymi. Nie jest to złe rozwiązanie, ale działania przy komputerze często okupione są częstym rozpraszaniem np. przez wizyty w social mediach. Książka pomaga się skupić na przyswajanej treści.

Comments are closed.