Dlaczego warto postawić na komiksy dla dzieci?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, komiksy po raz pierwszy pojawiły się już w XIX wieku. I praktyczne odrazu podbiły sera czytelników . Zarówno tych młodych, jak i starszych. 

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Nie każde dziecko od razu pała wielką miłością do książek. Wpływ na to mogą mieć różne czynniki, na przykład dysleksja. W takich przypadkach dziecku trudniej jest się nauczyć płynnie czytać, szybciej się męczy i zniechęca… Dlatego dobrym pomysłem jest sięgnięcie właśnie po komiksy dla dzieci z egmont.pl. W tego typu publikacjach znajdziemy stosunkowo niewiele tekstu, który jest okraszony pięknymi ilustracjami. I to właśnie te ostatnie mają za zadanie przyciągnąć uwagę małego czytelnika. Sprawić, że czytana historia wciągnie go bez reszty. A to sprawi, że dziecko zapomni o problemach z nauką czytania i być może za jakiś czas nawet je polubi.

Jakie komiksy dla dzieci warto wybrać? Czym się kierować na zakupach?

Podobnie jak w przypadku powieści, komiks powinien być dopasowany do wieku potencjalnego czytelnika. Natomiast jeśli chodzi o tematykę, to naprawdę jest w czym wybierać… I co roku na rynku pojawiają się nowe, ciekawe pozycje przeznaczone dla dzieci i młodzieży.

Wbrew obiegowej opinii komiks wcale nie musi być blacha opowiastką o przygodach bohaterów z bajek. W księgarniach znajdziemy sporo pozycji, które mają też walory edukacyjne. Dzięki nim dzieci poznają na przykład historię najnowszą . Oczywiście sam komiks nie zastąpi szkolnego podręczna. Ale może rozbudzić w małym człowieku ciekawość. A jak wiadomo nie od dziś nauka poprzez dobrą zabawę zawsze jest najbardziej efektywna.

Comments are closed.