„Kajko i Kokosz. Szkoła latania” – perypetie polskiego Asteriksa i Obeliksa

W „Szkole latania” występują wszyscy znani i lubiani bohaterowie serii komiksów o Kajku i Kokoszu. Oprócz tytułowych wojowników, spotykamy tu zbója Łamignata, czarownicę Jagę, kasztelana Mirmiła z małżonką Lubawą i oczywiście niezawodnego Krwawego Hegemona, dowodzącego bandą Zbójcerzy. Pełna humoru opowieść koncentruje się na próbach zdobycia Mirmiłowa przez Zbójcerzy, którym starają się zapobiec tytułowi wojownicy wraz z kasztelanem.

Ponadczasowy komiks dla młodzieży

Janusz Christa stworzył ponadczasową serię komiksów, które pół wieku od pierwszego wydania wciąż są chętnie kupowane i czytane przez kolejne pokolenia młodzieży. Kajko i Kokosz nieco żartobliwie określani są mianem polskiego Asteriksa i Obeliksa – obie pary komiksowe są podobne pod względem wyglądu (jeden bohater mały, ale inteligentny, drugi duży, ale nieco wolniej myślący), profesji (wojownicy żyjący w czasach starożytnych), przeciwników (Rzymianie i Zbójcerze – w obu wypadkach silni, ale łatwi do przechytrzenia).

Polscy bohaterowie nie mają się czego wstydzić – w dowolnej kategorii nie ustępują swoim francuskim odpowiednikom, a jeśli nie zdobyli światowej sławy, to tylko dlatego, że powstali w niewielkim socjalistycznym kraju, bez siły przebicia na światowym rynku wydawniczym i filmowym. „Kajko i Kokosz Szkoła latania” to wciągająca opowieść, pełna humoru, zwrotów akcji i pełnokrwistych bohaterów. Skutecznie pochłonie każdego młodego czytelnika na kilka godzin.

Ten fantastyczny komiks Kajko i Kokosz szkoła latania można nabyć na Egmont.pl.

Comments are closed.