Książka Wstęp do mechaniki kwantowej – czego możemy się po niej spodziewać?

Współczesne wydawnictwa zalewają nas obecnie coraz nowszymi pozycjami wydawniczymi. Niestety wraz z ilością spada jakość. Szczególnie dotyczy to beletrystyki. Lepiej jeszcze jak do tej pory jest w dziedzinie literatury naukowej oraz popularnonaukowej. Warto jednak wiedzieć, że literatura popularnonaukowa oraz naukowa, to nie jest jeszcze literatura specjalistyczna. Jeśli zastanawiamy się nad kupnem książki poświęconej podstawom mechaniki kwantowej, to warto jest wiedzieć, jaka powinna być książka popularnonaukowa na ten temat. Czytając potem recenzje, jesteśmy w stanie stwierdzić, że dana pozycja będzie dla nas odpowiednia.


Książka Wstęp do mechaniki kwantowej – jaka powinna być?Książka dotycząca podstaw mechaniki kwantowej, to na pewno nie jest pozycja dla osób, które z fizyką są na bakier, ale warto też podkreślić, że nawet tak trudne zagadnienia, można opisywać mniej fachowym i prostszym językiem. Taka powinna być właśnie książka Wstęp do mechaniki kwantowej. Pozycja taka powinna dość łatwo na przykładach wyjaśniać, z czym mamy do czynienia, a następnie powoli zwiększać poziom trudności, ale tylko do pewnego poziomu, który będzie raczej nieprzekraczalny dla przeciętnego pasjonata fizyki (ale nie naukowca, studenta czy profesora).


Książka o mechanice kwantowej to nie podręcznik


Książka taka nie powinna zawierać zbyt wielu wzorów fizycznych. W zasadzie powinny się pojawiać te, które są absolutnie niezbędne. W przeciwnym przypadku będzie ona w stanie znudzić, a ostatecznie zniechęcić czytelnika. Książkę można kupić np. tutaj: https://ksiegarnia.pwn.pl/Wstep-do-mechaniki-kwantowej,911785471,p.html

Comments are closed.