Motoryka i zabawki takie jak skakanka

Dla dość wielu z nas jeśli chodzi o motorykę to w dzieciństwie pomogły skakanki, rowery, a nawet to ślizganie się w butach zimowych po lodzie. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu rozrywki wpływają na nasz rozwój i dlatego wiele dzieci uczy się jazdy na tym rowerze o dwóch kołach dość wcześnie, po to, by poprawić swoje zdolności motoryczne. Istotnym jest też i to, że rowery nawet zachęcają do tego doskonalenia się, bo modele o dwóch kołach często mają te ciekawsze dodatki od konstrukcji z kółkami bocznymi, które są raczej rowerkami z bajkową grafiką i z niska liczba ciekawych detali. Ze względu na te konkretne przyczyny to motoryczne rozwijanie się wygląda inaczej niż te kilka dekad temu, bo dziś nawet rodzice myślą o tym, że rozwój dzieci musi być szybszym.

Czy gra w klasy pomaga?

Wielu z nas widziało jak dziewczynki grają w klasy lub skaczą na skakance. Mowa tu o prostych grach poprawiających motorykę. Rzecz jasna do tego typu zabawy nie trzeba wiele i co równie istotne mogą się w to bawić i te mniejsze i nieco większe dzieci. Problem tkwi tylko w tym, że chłopaki nie lubią skakanek i gry w klasy, oni wolą raczej skakać po ławkach i po jakichś murkach, bo ta opcja jest dla nich ciekawszą. Kluczowe znaczenie ma też i to, że z tego typu gier się wyrasta, choć można do nich powracać i to niezależnie od wieku, zwłaszcza jeśli ma się tego młodszego brata lub siostrę. Dzieci tych warto uczyć tych zabaw, bo dzięki temu ich motoryka będzie rozwijać się zaskakująco dobrze. Z czasem tego typu gry zamienia się w coś ciekawszego, czyli w opcję taką jak hulajnoga. Istnieje wiele klas tego typu zabawek i te dla najmłodszych mają dwa koła z przodu, czyli nauka jazdy na nich jest opcją w miarę łatwą. Wiele znaczy też i to, że początkiem tego rodzaju przygód często jest taki początek gry w klasy z własną siostrą w wieku tych czterech lat. Początek takowy jest rzecz jasna dość skromnym, ale od czegoś trzeba zacząć i co równie istotne tego typu początek zazwyczaj jest też i tym dość ciekawym.

motoryka

Czy granie w gry dla dzieci coś ukazuje?

Pewna część dzieci ma słabszą motorykę, a ten aspekt rzecz jasna ukazuje to granie w klasy. Mowa tu dokładnie o tym, że jeśli jakieś dziecko skacze wolniej i mniej pewnie to przyczyną tego stanu rzeczy może być niedowidzenie na jedno z oczu i to nawet znaczne. Powoduje ono słabszą ocenę odległości i co równie istotne wielu z nas dostrzega w tym problem, czyli powód do pójścia do okulisty i zamówienie odpowiednich okularów. One rzecz jasna poprawia motorykę konkretnego dziecka, ale czasami potrzeba jeszcze czegoś takiego jak zabieg. Dlatego też jeśli zauważymy problem tego rodzaju u naszej pociechy to nie możemy zwlekać i co równie istotne po konsultacjach z okulistą dziecięcym musimy szybko i w odpowiedni sposób zająć się problemem, po to by ten dalszy rozwój dziecka przebiegał nie słabiej niż w przypadku dzieci, bo to odstawanie od innych często jest dla dziecka niemiłe.

Inne istotne wzmianki

Wielu dzieci, które są w sensie motorycznym z tyłu czują się tymi gorszymi od innych dzieciaków, a to problem, bo ta ich psychologiczna ocena samych siebie do pewnego stopnia spada i co równie istotne temu trzeba przeciwdziałać, bo dzieci niestety mają swoje podejście do życia. Dlatego też jeśli wyraźnie czują to, że odstają to bardzo pragną tej motorycznej poprawy. Prawda ta dotyczy głównie dzieci, które marzą o jakichś sportowych sukcesach i to od tych najmłodszych lat. One raczej nie zaakceptują tego, że są gorszymi i co równie istotne będą walczyć z ta własną odmiennością. Więcej informacji na temat motoryki można znaleźć w książkach dostępnych w sklepie eduksiegarnia.pl.

Comments are closed.