Audiobooki czyli nowy sposób poznawania literatury

Z roku na rok oferta audiobooków się poszerza i staje się coraz bardziej różnorodna; książki w formacie audio stają się coraz bardziej popularne, zarówno wśród młodych ludzi, jak i osób starszych. To niezwykle wygodna forma poznawania ciekawych książek, gdyż praktycznie wszędzie możemy kontynuować lekturę.

Gdzie możemy kupić audiobooki?

Audiobooki obecnie można zakupić nie tylko przez Internet, ale również w tradycyjnej księgarni. Wciąż jednak bardziej opłaca się w pierwszej kolejności odwiedzać sklepy z książkami online. To właśnie na takich stronach znajdziemy najwięcej pozycji książek w wersji audiobook. W dodatku będziemy mogli wybrać, czy chcemy, by czytana pozycja była zapisana w formacie mp3, WMA, czy CD. Są też sklepy, gdzie będziemy mogli bardzo szybko ściągnąć zakupione książki w wersji czytanej, dosłownie w przeciągu kilku minut. Zwłaszcza, jeśli wybierzemy format mp3. W przypadku płyt CD, będziemy musieli poczekać na przesyłkę na podany przez nas adres, co też wiąże się z dodatkowym kosztem za transport.

Dlaczego warto kupić audiobooka zamiast tradycyjnej książki, czy nawet e-booka?

audiobook

Głównie z tego względu, że mogą zaoferować to, czego nie mają szansy dwie pozostałe wersje. Mianowicie to, że nie trzeba siedzieć nad tekstem, a zamiast tego wystarczy posłuchać lektora. Odsłuchiwanie sprawdza się zaś w bardzo wielu sytuacjach, na przykład wtedy, gdy jesteśmy w podróży i prowadzimy w tym czasie samochód, czy inny pojazd. Nie musimy rezygnować z przyjemności oddawania się lekturze, nie tracąc jednocześnie czujności na drodze.

Czym możemy odtwarzać audiobooki?

Audiobooki można odtwarzać praktycznie na wszystkich rodzajach nowoczesnych urządzeń, więc sprawdzi się również i radio samochodowe. Często też sięgamy po taką wersję lektury, gdy jesteśmy zabiegani, bądź też, gdy musimy wykonywać jakieś nudne zajęcie przez długi czas w ciągu dnia. Wtedy audiobook nam go umili.

Comments are closed.