O czym szumi psychologia: książki Philipa Zimbardo

Od zarania dziejów ludzie fascynują siebie samych. Próbują zrozumieć rozliczne fenomeny dotyczące ich samych, świata, w który zostali wrzuceni i wzajemnych powiązań między nimi. Jedną z osób bardziej zasłużonych w odkrywaniu tajemnic człowieczeństwa w wieku XX i na początku XXI jest Philip Zimbardo, amerykański psycholog związany z Uniwersytetem Stanforda. Wyniki swej pracy zapisuje w książkach, które odkrywać mogą również polscy czytelnicy.

Książki Philipa Zimbardo – doskonały start w psychologię

Phillip Zimbardo https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Philip-Zimbardo,a,72384902 jest psychologiem – akademikiem. Prominentną część jego pracy stanowią podręczniki psychologii, z których najbardziej znany jest stworzony wspólnie z Richardem Gerrigiem ”Psychologia i życie”. Na uwagę zasługuje także cykl ”Psychologia. Kluczowe koncepcje” zawierający podstawy psychologii.

Philip Zimbardo starannie dba o jakość przekazywanej wiedzy i nie serwuje psychobzdur, a równocześnie jego książki odznaczają się swobodnym stylem i przystępnością. Dlatego niezwykle cenią je sobie studenci pierwszych lat psychologii i studenci kierunków dotykających kwestii psychologicznych, takich jak pedagogika.

Książki Zimbardo pozwalają zapoznać się z aktualną wiedzą psychologiczną każdemu, kto jest taką zainteresowany i potrzebuje zrozumiałej pozycji akademickiej.

Z czego jest znany Philip Zimbardo

Philip Zimbardo to nie tylko profesor, uczony i akademik, ale przy tym popularyzator psychologii. Słynie głównie ze swych badań nad złem. To właśnie on przeprowadził słynny eksperyment więzienny, który opisał później w książce ”Efekt Lucyfera: Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?”

Sama książka czyta się niczym porywający kryminał, a chwilami aż trudno uwierzyć, że przedstawione w niej wydarzenia działy się naprawdę. A jednak! Dzięki przenikliwym komentarzom i refleksji autora książka pokazuje świat ludzkich spraw w zupełnie innym świetle i ma wymiar filozoficzny.

Inne naukowe zainteresowania Philipa Zimbardo krążą wokół nieśmiałości i bohaterstwa, co zaowocowało książką ”Nieśmiałość. Co to jest? Jak sobie z nią radzić?” oraz projektem ”bohaterskiej wyobraźni” i niezgody na zło.

Książki Zimbardo pozwalają zorientować się, o czym szumi psychologia i o czym się w niej mówi, a w dodatku robią to w sposób przyjazny nawet dla nie-psychologów, co czyni je cennymi pozycjami na rynku literatury.

Comments are closed.